Şimdi Teklif Alın

(CE, ISO 9001 – TSE) yeterlilik belgelerimiz ve yasal yönetmelikler esasıyla verdiğimiz tüm asansör hizmetlerimizle beşyüz den fazla referansa ulaştık.

Kumanda Panoları

Kumanda PanolarıYüksek teknoloji ve kalite

ASELKA olarak kumanda panoları tercihlerimizde genellikle ARKEL ve MİKOSİS marka, SIMPLEX veya DUBLEX panolarında kullanırız. Bu kumanda panoları VVVF sürücüler ile uyumlu özelliğe sahiptir. Yangın durumunda; bina içinde bulunan yangın sistemi ünitesindeki panodan yangın dedektör yardımı ile panodan asansör panosuna sinyal iletilir. Asansör hızlı bir şekilde -0 – ‘a gelir ve kapıları açık olarak durur ve yangın alarm sinyali kesilene kadar asansör devreye girmez.

Deprem durumunda; CE talimatının da istediği gibi deprem anında asansör bulunduğu yerde sabit kalır, asansör hiçbir şekilde hareket etmez. Binalarda mevcut bulunan deprem sensörü asansör kumanda panosuna sinyal verecektir. Asansör deprem sinyali kesilse dahi hareket etmez. Asansör ilgili bir kişi tarafından enerjisinin kesilip tekrar elektrik vermesi ile işler hale gelir.

Elektrik kesildiğinde kabini en yakın kata getirecek olan acil kurtarma sistemi aküleri ve elektronik kart devreleri pano ile birlikte monte edilir.

pano1